OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Rádio Regina Bratislava

Môj druhý domov

Aj keď majú v dokladoch ako miesto svojho narodenia uvedený bod na našej zemeguli vzdialený niekoľko tisícok kilometrov od našej krajiny, predsa ich cesty osudu priviedli na Slovensko, ktoré dnes považujú za svoj druhý domov...

V letnom cykle Rádia Regina vám každý týždeň v pondelok Tatiana Šušková predstavuje úspešných migrantov, ktorí sa svojimi aktivitami stávajú výrazným prínosom pre našu spoločnosť. Dnes vám predstavíme človeka, ktorý zasvätil svoj život umeniu. A môžete si vybrať medzi baletom, fotografovaním, písaním veršov, či prípravou multimediálnych umeleckých projektov. Anton Faraonov z Ukrajiny:

 

Môj druhý domov - 1 časť MP3

 

Aj keď je Ukrajina druhá najväčšia krajina Európy a našim bezprostredným susedom, pravdupovediac, veľa o nej nevieme... A v posledných mesiacoch sme o nej kvôli politickým nepokojom a vojnovému násiliu, žiaľ, informovaní len v negatívnych súvislostiach.

Všestranne nadaný umelec Anton Faraonov z Kyjeva žije a pôsobí na Slovensku už viac ako dvanásť rokov a udalosti v jeho rodnej krajine ho trápia. Na Slovensku je však už doma a našu krajinu považuje za druhý domov. Tatianu Šuškovú zaujímalo, prečo mali prví migranti z tejto krajiny v Európe skôr negatívny ako pozitívny obraz:

 

Môj druhý domov - 2 časť MP3

 

Baletný umelec, básnik, fotograf aj kameraman, tvorca multimediálnych projektov... Tatiana Šušková sa s Antonom Faraonovom z Ukrajiny stretla pri streetartovej realizácii celoeurópskeho projektu Beams, zameraného na tému stereotypov a predsudkov voči imigrantom a minoritám na Slovensku, ktorý organizoval Inštitút pre rozvoj spoločnosti. A práve práca v oblasti tretieho sektora je ďalšou srdcovou záležitosťou všestranného umelca. Ako sa stalo Slovensko druhým domovom a čím ho naša krajina inšpiruje? Tatiane Šuškovej o svojich začiatkoch u nás Anton Faraonov povedal:

 

Môj druhý domov - 3 časť MP3

 

Anton Faraonov z Ukrajiny je treťou osobnosťou, ktorú sme vám predstavili v rámci letného cyklu Rádia Regina Môj druhý domov, v ktorom vám predstavujeme iným pohľadom nielen krajinu pôvodu, ale iným pohľadom – pohľadom cudzinca –  trochu inak aj naše rodné Slovensko...

Autor článku: Tatiana Šušková